dzisiaj: 67, wczoraj: 24
ogółem: 1 290 824
statystyki szczegółowe
W zakończonym w niedzielę turnieju im.M.Wielgusa ,który odbył się w Kielcach na obiektach Korony Kielce nasz zespół zajął miejsce 5-8.GRATULACJE!!! Szczegóły w opisie.
Turniej ten to oficjalne Mistrzostwa Polski U-11.
W turnieju brało udział 16 drużyn, mistrzów województw.Nasz zespół grał w grupie " D " z :
SP 12 Włocławek 2-3 ( Bryłka,Wacławczyk )
UKS Widok 51 Lublin 5-0 ( Wacławczyk,Bieniek,Szmer x 2,Racławicki )
MUKS Dunajec Nowy Sącz 2-0 ( Wacławczyk,Bieniek)
W 1/4 finału nasz zespół spotkał się z Salos Szczecin.Po bardzo dramatycznym meczu był wynik 2-2 ( Wacławczyk,Pietrakowski ) W serii rzutów karnych niestety przegraliśmy 2-3 ( Wacławczyk,Szmer )
Skład drużyny:
Bogusław Trojanowski
Jakub Pietrakowski
Przemysław Chodorek
Maciej Walas
Szymon Bieniek
Jakub Wacławczyk
Maciej Grzesiak
Kacper Racławicki
Aleksander Szmer
Trener - Tomasz Ciastko
Sebastian Bryłka
SEZON TURNIEJOWY 2011/2012 rozpoczęty!!!
Sezon turniejowy rozpoczęty. W niedzielę 25.09.11 zespół z rocznika 2000 wziął udział w turnieju rozegranym w Strzelcach Opolskich.W turnieju udział wzięły zespoły;
LZS PIOTRÓWKA
AKADEMIA SPORTOWA DOBRODZIEŃ
KOKSOWNIK ZDZIESZOWICE
VICTORIA ŻYROWA
MKS STRZELCE OPOLSKIE
RODŁO OPOLE
Graliśmy systemem każdy z każdym.Uzyskaliśmy następujące wyniki;
Rodło-Koksownik 12-0
Rodło-Piotrówka 12-1
Rodło-Żyrowa 4-1
Rodło-Dobrodzień 8-0
Rodło-Strzelce Opolskie 3-2
I miejsce,puchar oraz nagroda dla Aleksandra Szmer za najlepszego zawodnika turnieju są nasze.
TYCHY CUP 2011
W dniu 12.11.11 drużyna RODŁO OPOLE rocznika 2000 wzięła udział w turnieju Tychy Cup.
Udział brały następujące drużyny:
PUKKS Chrzciciel Tychy I i II
Rekord Bielsko- Biała
UKS Sprint Katowice
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Cracovia Kraków
MOSM Tychy
GKS Katowice
MUKP Dąbrowa Górnicza
UKS Rodło Opole
W grupie uzyskaliśmy następujące wyniki:
RODŁO-PUKKS CHRZCICIEL TYCHY 3-1
Bryłka x2
Szmer
RODŁO-MUKP DĄBROWA GÓRNICZA 0-1
RODŁO-GKS KATOWICE 2-0
Szmer
Wacławczyk
RODŁO-MOSM TYCHY 2-0
Bryłka x2
W półfinale RODŁO spotkało się ze SPRINTEM KATOWICE.
Ciekawy mecz zakończył się
remisem 1-1
Szmer
W rzutach karnych przegraliśmy 2-1MUK
Swoją szansę wykorzystał Szmer.Nasz bramkarz ( Trojanowski) obronił 2 strzały.Niestety zostało nam grać "tylko" o 3 miejsce.W meczu tym spotkaliśmy się z MUKP DĄBROWA GÓRNICZA.W grupie przegraliśmy 1-0 .Przyszedł więc czas na rewanż.
W meczu padł wynik 0-0.Znowu rzuty karne.Wygraliśmy 3-2.Swoje szanse wykorzystali:Wacławczyk,Trojanowski(bramkarz),Walas.Nasz bramkarz ( Trojanowski) obronił 3 strzały.
Najlepszym zawodnikiem w drużynie został wybrany Jakub Wacławczyk.
Skład naszego zespołu:
Trojanowski(bramkarz)
Sitnik(bramkarz)
Grzesiak
Walas
Pietrakowski
Wacławczyk
Bryłka
Szmer
Stępień
Zieliński
Kozłowski
Paliszewski
Gościnne Rodło
WISŁA KRAKÓW
ŚLĄSK WROCŁAW
MUKP DĄBROWA GÓRNICZA
W zakończonym turnieju rocznika 2000 z okazji XV lecia klubu RODŁO OPOLE okazało się,że gospodarze byli bardzo gościnni.
Turniej trwał 10 godzin.Rywalizacja była ostra,służby medyczne miały pełne ręce roboty
.W 28 meczach padło 77 bramek.
Wyniki:
RODŁO OPOLE 2 - 1 GÓRNIK ZABRZE
ŚLĄSK WROCŁAW 4 - 1 STADION ŚLĄSKI
MUKP D.G. 1 - 1 WISŁA KRAKÓW
WIDZEW ŁÓDŹ 0 - 1 GKS BEŁCHATÓW
RODŁO OPOLE 0 - 0 STADION CHORZÓW
MUKP D.G. 0 - 0 GÓRNIK ZABRZE
ŚLĄSK WROCŁAW 1 - 0 GKS BEŁCHATÓW
WIDZEW ŁÓDŹ 1 - 4 WISŁA KRAKÓW
MUKP D.G. 1 - 1 STADION CHORZÓW
RODŁO OPOLE 0 - 6 GKS BEŁCHATÓW
WIDZEW ŁÓDŹ 1 - 0 GÓRNIK ZABRZE
ŚLĄSK WROCŁAW 1 - 1 WISŁA KRAKÓW
MUKP D.G. 4 - 1 GKS BEŁCHATÓW
WIDZEW ŁÓDŹ 5 - 0 STADION CHORZÓW
RODŁO OPOLE 1 - 2 WISŁA KRAKÓW
ŚLĄSK WROCŁAW 1 - 0 GÓRNIK ZABRZE
RODŁO OPOLE 1 - 2 MUKP D.G.
WISŁA KRAKÓW 3 - 1 GKS BEŁCHATÓW
WIDZEW ŁÓDŹ 3 - 3 ŚLĄSK WROCŁAW
GÓRNIK ZABRZE 2 - 0 STADION CHORZÓW
RODŁO OPOLE 0 - 4 WIDZEW ŁÓDŹ
MUKP D.G. 0 - 0 ŚLĄSK WROCŁAW
GÓRNIK ZABRZE 0 - 3 GKS BEŁCHATÓW
WISŁA KRAKÓW 2 - 1 STADION CHORZÓW
RODŁO OPOLE 0 - 2 ŚLĄSK WROCŁAW
MUKP D.G. 1 - 0 WIDZEW ŁÓDŹ
GKS BEŁCHATÓW 3 - 1 STADION CHORZÓW
GÓRNIK ZABRZE 1 - 2 WISŁA KRAKÓW
Końcowa klasyfikacja:
WISŁA KRAKÓW
SLĄSK WROCŁAW
MUKP DĄBROWA GÓRNICZA
GKS BEŁCHATÓW
WIDZEW ŁÓDŹ
RODŁO OPOLE
GÓRNIKZABRZE
KS STADION CHORZÓW
22.12.2011 KUBA CUP
|
Podczas ogólnopolskiej imprezy obecni w Truskolasach byli Jakub Błaszczykowski i srebrny medalista olimpijski z Barcelony (1992r.) Jerzy Brzęczek. Wcześniej awizowanego kolegę klubowego Kuby Łukasza Piszczka zatrzymały sprawy osobiste w stronach rodzinnych. |
Od samego rana dziesięć drużyn rywalizowało w dwóch grupach po pięć zespołów, które wyłoniły drużyny. Rywalizowały one później w meczach o miejsca oraz finałowych. Na korytarzach hali najbardziej obleganą osobą był oczywiście Jakub Błaszczykowski, który chętnie rozdawał autografy oraz pozował do zdjęć pamiątkowych.
Turniej cieszył się ogromną popularnością wśród mediów, oprócz redakcji częstochowskich gazet i portali internetowych pojawili się również przedstawiciele Przeglądu Sportowego oraz strony internetowej oficjalnej Jakuba Błaszczykowskiego.
Wyniki i tabela gr.A.
Pogoń Kamyk- Liswarta Krzepice 1:4
Akademia Sportowa Lubliniec - Rodło Opole 3:2 ( Bryłka x2)
Pogoń Kamyk - Wisła Kraków 0:4
Liswarta Krzepice-Rodło Opole 0:6 (Wacławczyk,Bryłka,Olejnik,Grabas,Ciastko,Rał )
Akademia Sportowa Lubliniec - Wisła Kraków 1:5
Pogoń Kamyk - Rodło Opole 0:10 (Bryłka x3,Lachowicz,Rał x2,Wacławczyk,Szmer x2,bramka samobójcza)
Liswarta Krzepice - Akademia Sportowa Lubliniec 0:5
Rodło Opole - Wisła Kraków 2:0 ( Szmer x2 )
Pogoń Kamyk - Akademia Sportowa Lubliniec 0:12
Liswarta Krzepice - Wisła Kraków 0:9
Tabela
1.Wisła Kraków 9 pkt. 18:2
2.Rodło Opole 9 pkt. 23:3
3.Akademia Sportowa Lubliniec 9 pkt. 20:9
4.Liswarta Krzepice 3 pkt. 4:21
5.Pogoń Kamyk 0 pkt. 1:26
Wyniki i tabela gr.B
APN Częstochowa- Oksza Łobodno 1:1
Herkules Truskolasy - Znicz Kłobuck 1:1
APN Częstochowa - Pasjonat Dankowice 2:1
Oksza Łobodno - Znicz Kłobuck 3:1
Herkules Truskolasy - Pasjonat Dankowice 1:0
APN Częstochowa - Znicz Kłobuck 5:2
Oksza Łobodno - Herkules Truskolasy 1:0
Znicz Kłobuck - Pasjonat Dankowice 0:6
APN Częstochowa - Herkules Truskolasy 3:1
Oksza Łobodno - Pasjonat Dankowice 1:4
Tabela
1.APN Częstochowa 10 pkt. 10:5
2.Oksza Łobodno 7 pkt. 6:6
3.Pasjonat Dankowice 6 pkt. 11:4
4.Herkules Truskolasy 4 pkt. 3:5
5.Znicz Kłobuck 1 pkt. 4:15
Mecz o miejsce IX: Pogoń Kamyk - Znicz Kłobuck 0:2
Mecz o miejsce VII: Liswarta Krzepice - Herkules Truskolasy 1:6
Mecz o miejsce V: Akademia Sportowa Lubliniec - Pasjonat Dankowice 5:3
I półfinał : Wisła Kraków - Oksza Łobodno 3:1
II półfinał: APN Częstochowa - Rodło Opole 1:0
Mecz o miejsce III: Oksza Łobodno - Rodło Opole 3:0
Mecz finałowy: Wisła Kraków - APN Częstochowa 1:0
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1.Wisła Kraków
2.APN Częstochowa
3.Oksza Łobodno
4.Rodło Opole
5.Akademia Sportowa Lubliniec
6.Pasjonat Dankowice
7.Herkules Truskolasy
8.Liswarta Krzepice
9.Znicz Kłobuck
10.Pogoń Kamyk
Klasyfikacje indywidualne:
Najlepszy piłkarz: Marcel Wilczyński ( Wisła Kraków)
Najlepszy Bramkarz: Kacper Chorążka (Wisła Kraków)
Najlepszy obrońca: Piotr Świątko (Wisła Kraków)
Piłkarskie odkrycie: Damian Furek (Oksza Łobodno)
Najlepszy strzelec: Patryk Ochman (Akademia Sportowa Lubliniec) - 11 bramek
Najlepsza piątka turnieju wybrana przez Jakuba Błaszczykowskiego:
1.Błażej Stępień (APN Częstochowa)
2.Patryk Ochman (Akademia Sportowa Lubliniec)
3.Jakub Troczka (Herkules Truskolasy)
4.Sebastian Bryłka (Rodło Opole)
5.Marcin Jaworski (Wisła Kraków)
Skład Rodło Opole
Klimczak,Wacławczyk,Lachowicz,Ciastko,Grabas,Olejnik,Bryłka,Rał,
Pietrakowski,Paszkowski,Szmer,Grzesiak.
W minioną Niedzielę w opolskim " Okrąglaku " zawitały zespoły jedenastolatków szkółek piłkarskich Górnika Zabrze, Śląska Wrocław, Stadionu Śląskiego Chorzów, GKS Bełchatów, Rakowa Częstochowa, Juventusu Kraków oraz gospodarzy Rodła Opole.
W trzecim turnieju organizowanym przez nasz klub tej zimy mimo zaciętej walki okazaliśmy się gościnni zajmując przedostatnie miejsce.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
1.Stadionu Śląskiego Chorzów
2.Rakowa Częstochowa
3.GKS Bełchatów
4.Górnik Zabrze
5.Śląsk Wrocław
6. Rodło Opole
7. Juventus Kraków
W przerwie zawodów szkółka Rodła rocznika 2006 pokonała w meczu towarzyskim rówieśników z Odry Opole 11:1
JEST " PUDŁO "
III miejsce
W chyba najsilniejszym turnieju w województwie opolskim ostatnich lat nasz nasz zespół zajął III miejsce.
W silnej stawce "ekstraklasowych" zespołów nasi chłopcy zagrali bez kompleksów i sprawili sobie i nam miłą niespodziankę.
Turniej stał na wysokim poziomie ,a emocje były do ostatniego meczu.
Ostatecznie zawody wygrał LECH POZNAŃ , przed ŚLĄSKIEM WROCŁĄW i RODŁEM OPOLE .
Wyniki turnieju:
WISŁA - ŚLĄSK 0-1
RODŁO - WIDZEW 1-1 BRYŁKA ( GRZESIAK)
LECH - GÓRNIK 1-0
KORONA - RODŁO 2-0
WIDZEW - WISŁA 4-2
ŚLĄSK - LECH 0-2
GÓRNIK - KORONA 0-3
RODŁO - ŚLĄSK 1-1 PALISZEWSKI ( BRYŁKA)
WIDZEW - LECH 0-0
WISŁA - GÓRNIK 1-0
KORONA - ŚLĄSK 0-3
RODŁO - LECH 2-0 WACŁAWCZYK( SZMER), BRYŁKA
WIDZEW - GÓRNIK 1-1
WISŁA - KORONA 1-0
ŚLĄSK - WIDZEW 5-2
RODŁO - GÓRNIK 2-1 SZMER (WACŁAWCZYK) , WACŁAWCZYK (SZMER)
WISŁA - LECH 1-5
KORONA - WIDZEW 1-0
ŚLĄSK - GÓRNIK 3-1
RODŁO - WISŁA 3-1 CHODOREK (PALISZEWSKI,WACŁAWCZYK( SZMER),BRYŁKA(STĘPIEŃ)
KORONA - LECH 2-3
1-LECH POZNAŃ
2-ŚLĄSK WROCŁAW
3-RODŁO OPOLE
4-KORONA KIELCE
5WIDZEW ŁÓDŹ
6-WISŁA KRAKÓW
7-GÓRNIK ZABRZE
Najlepszy zawodnik - ERYK KRYG Lech Poznań
Najlepszy bramkarz - Zalewski Piotr Widzew Łódź
Najlepszy strzelec - Ostrowski Patryk Śląsk Wrocław
Drużyna Gwiazd :
GÓRNIK ZABRZE - MATLOK ADRIAN
LECH POZNAŃ - KRYG ERYK
KORONA KIELCE - ŚWIDERSKI DAWID
WIDZEW ŁÓDŹ - ADAMIAK KRYSTIAN
WISŁA KRAKÓW - KUDELSKI ADRIAN
ŚLĄSK WROCŁAW - GOLUS DANIEL
RODŁO OPOLE - BRYŁKA SEBASTIAN
GRATULACJE!!!
PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW !!!
WIELKIE DZIĘKI DLA RODZICÓW ZAANGAŻOWANYCH W ORGANIZACJĘ TURNIEJU!!!
ZABORZE CUP 2013
III miejsce
RODŁO - TRAMPKARZ 1-2 Wacławczyk (Walas )
RODŁO - ŻORY 3-0 Szmer ( Wacławczyk ), Wacławczyk ( Walas ), Kubal ( Paliszewski )
RODŁO - ZABORZE II 3-0 Wacławczyk ( Szmer (, Pietrakowski ( Walas ), Paliszewski
2 miejsce w grupie B
1/2 finału
RODŁO - ZABORZE I 2-2 Szmer, Wacławczyk ( Paliszewski )
karne 0-2
Mecz o 3 miejsce
RODŁO - WYZWOLENIE 3-0 Paliszewski, Stępień (Racławicki ), Szmer ( Pietrakowski )
Jakub Wacławczyk uznany najlepszym zawodnikiem turnieju !!!
Klasyfikacja końcowa turnieju :
MKS ZABORZE ZABRZE I
TRAMPKARZ BISKUPICE
RODŁO OPOLE
WYZWOLENIE CHORZÓW
MKS ŻORY
UNIA RACIBÓRZ
MKS ZABORZE ZABRZE II
SOŚNICA GLIWICE
Chłopcy z rocznika 2006 na turnieju w Rudzie Śląskiej zajęli III miejsce !!!
Sukces w turnieju RODŁO CUP rocznika 2005
W rozegranym w dniu dzisiejszym turnieju RODŁO CUP rocznika 2005 nasz zespół zajął II miejsce!!!!!
Zwyciężył zespół WIDZEWA ŁÓDŹ z kompletem zwycięstw.
Wyniki naszego zespołu:
RODŁO - WIDZEW ŁÓDŹ 0 - 3
RODŁO - ŚLĄSK WROCŁAW 10 - 0
RODŁO - WISŁA KRAKÓW 4-2
RODŁO - GKS KATOWICE 4 - 2
Ostateczna kolejność turnieju :
WIDZEW ŁÓDŹ 12 pkt
RODŁO OPOLE 9 pkt
GKS KATOWICE 6 pkt
WISŁA KRAKÓW 3 pkt
ŚLĄSK WROCŁAW 0 pkt
GRATULACJE !!!
O turnieju można przeczytać także w zakładce Akademii 2005/2006 - kliknij